#

Bishop Felix Toppo

Most Rev. Felix Toppo, S.J Bishop of Jamshedpur

Name Most Rev. Felix Toppo, S.J
Date of Birth August 26, 1950
Ordained April 16, 1977
Appointed Auxiliary Bishop of Ranchi, JH, India June 14, 1997
Consecration January 25, 1998
Nominated Apostolic Administer of the Catholic Diocese of Jamshedpur June 12, 2019
Appointed Bishop of Jamshedpur November 01, 2021
Residence Bishop’s House, P.O. Golmuri Jamshedpur, East Singhbhum – 831003, Jh, India.
New Here? New Here?
Vocation Office Vocation Office
Golden Jubilee Golden Jubilee
© 2013 The Catholic Diocese of Jamshedpur all right reserved.